Kapat
Oyun 107 0

Yerli Siber Güvenlik Çözümleri Nelerdir?

Yerli Siber Güvenlik Çözümleri Nelerdir?

Bilgisayar ya da bilgisayar sisteminin, yetkisi olmayan saldırılara ve erişimlere karşı korunması adına siber güvenlik önlemleri alınıyor. Dünyanın temel taşlarından biri olarak görülen siber güvenlik, internet ve bilgisayar kullanımının çığ gibi büyümesi ile önemli hale gelmiştir.

Operasyon güvenliğinden bilgi güvenliğine ve bilgisayardaki sitemlerin güvenliğe kadar birçok alanı kapsayan siber güvenlik, bireyler, kurumlar ve hükümetler tarafından kullanılan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Yerli şirketlerin de siber güvenlik alanında söz sahibi olmaya başladığı önemli bir dönemdeyiz. Dünyanın her geçen gün daha da dijitalleşmesi, siber güvenlik önlemlerinin artırılmasını gerekli kılıyor.

Alınan siber güvenlik çözümlerinin başında, veri kontrolü geliyor. Geliştirilen akıllı algoritmalar sayesinde sistemlerin hareketleri ve aktiviteleri izleniyor. Bu sayede piyasadaki tehditler için istihbarat toplanıyor.

Diğer çözümlerden biri de network kontrolüdür. Kurumlar ve siber güvenlik için çok önemli bir adım olduğu belirtilerek, ağ erişim kontrolünün geliştirildiği söylenmiştir. Bu sayede ağa giriş ve çıkışlar daima kontrol edilebilmektedir. Bu sistemler yalnızca bilgisayarda değil, bankamatikler gibi ağa bağlı olan bütün cihazlar üzerinde kullanılabiliyor.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

ilyas yildiz {ilyas yildiz}