Kapat
Haberler 164 0

Whatsapp, Destek Vermeyi Bırakacağı Cihazların Listesini Yayınladı

Whatsapp, Destek Vermeyi Bırakacağı Cihazların Listesini Yayınladı

Dünya çapında 1.5 milyardan fazla insanın kullandığı günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp belirli nedenlerden dolayı bundan sonra destek vermeyi bırakacağı cihazların listesini yayınladı. Zaman zaman güncellenen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yapılan güncellemeler sonrasında bazı işletim sistemlerinde ve cihazlarda sorun yaratıp çalışamaz duruma geldi. Bu zamana kadar belirli aralıklarla destek vermeyi bırakacağı cihazların listesini yayınlıyor.

Bu sorunlar nedeniyle WhatsApp gelecek günlerde bazı cihazlardan ve işletim sistemlerinden desteğini çekeceğini açıkladı. Bunun yanında yapılan açıklamalarda WhatsApp’ın sorunuz çalıştığı sürümler de açıklanmış oldu. Buna göre WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların aşağıdaki sürümler ve ya daha yüksek işletim sistemi sürümlerine sahip olmaları gerekiyor.

iOS 7 ve üzeri
Android 4.0 ve üzeri
Windows Phone 8.1 ve üzeri
Nokia S40 cihazları

Belirtilen işletim sistemleri dışında sürümlere sahip olan ve bugüne kadar WhatsApp kullanan kullanıcılar 2018 yılının sonuna kadar yani 31 Aralık 2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilecekler. Fakat bu tarihten sonra kullanıcıların WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için yukarıda yer alan cihaz ve sürümlere sahip olmaları gerekmektedir.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}