Kapat
Kripto Paralar 218 0

Uber’den Yeni Bir Atılım, Eco Coin Adı İle Yeni Kripto Para Birimi

Dünyanın en popüler yazılımı Uber’in ortaklarından Garrett Camp, yeni kripto para girişimi hakkında hızlı ve sağlam adımlarla yürüdüklerini açıkladı

Başlangıçta 1 tirilyon token üretilecek , %50’sini sisteme kaydolan ilk 1 milyon insana, %20’sini üniversitelilere, %10’unu ortaklara, %10’unu da kurulacak olan şirketine bağışlayacak. Camp kurulacak şirkete 10 milyon dolar bağışta bulunacak

Sistemin bitcoin gibi işlemeyeceğini ve dolandırıcılık, kara para aklama, vergisiz işlemlerin önüne geçileceği söylemler arasında ki bu durumda devletlerin de incelemesinin kolay olacağını söyleyebiliriz.

İsminin Eco olması düşünülen bu yeni kripto paranın güvenliğine çok önem verilmektedir. Sistemin web sitesi ve mobil uygulaması olacağı için dalgalanmaların anlık takibi çok daha kolay olacaktır. Alım ve satımın anlık daha hızlı ve her yerden yapılabiliyor olması bu para birimini üst sıralara çıkaracak gibi görünmektedir.

Sanal paraların bulunmasında kullanılan ekran kartları ve işlemcilerin enerji tüketimi çok fazla olduğu için Uber ortaklarından Camp’ın açıklamasına göre Eco adı verilecek kripto paranın enerji harcama çizgisinin alt seviyelerde olacağı yönünde.

 

 

ilyas yildiz {ilyas yildiz}