Kapat
Otomotiv 116 0

Td-Ihk, Otomotiv Sektörü İçin Çalışma Grubu Kurdu

Td-Ihk, Otomotiv Sektörü İçin Çalışma Grubu Kurdu

Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası olarak bilinen TD – IHK, Almanya ve Türkiye arasında ticaret hacmini artırmak amacı ile otomotiv sektöründe bir yeniliğe imza atıyor. Otomotiv sektörü için yeni bir çalışma grubu kuran TD – IHK, Düsseldorf’ta yaptığı ilk toplantısı ile bu konudaki bilgileri duyurdu.

Otomotiv ve Tedarikçi Sanayi Çalışma Grubu adında yeni bir grup kurarak önemli bir adım atan TD – IHK, otomotiv sektöründe yaşanan sıkıntıların çözümlenmesini ve yine bu alanda ticaret hacminin teşvik edilmesini amaçlamaktadır.

Günümüzdeki ticaret hacminin 7 Milyar Euro olduğu belirtilerek, bu oranın Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin ortalama olarak % 20’si olduğu söylenmiştir. TD – IHK müdürü olan Okan Özoğlu, bu oranın ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, ticaret hacminin daha da artırılması için potansiyelin olduğunu da sözlerine ekledi.

Kurulan çalışma grubunun, otomotiv sektörü için bir platform olacağı belirtilerek, bunu geliştirmek için Almanya’nın değişik yerlerinde düzenli olarak her yıl toplantı yapılacağı ifade edilmiştir. Düzenlenen toplantıda hem otomotiv sektörü hem de yeni kurulan çalışma grubu ile ilgili geniş bilgiler verilmiştir.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}