Kapat
Haberler 232 0

Taksi ve Uber’cilerin Savaşı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Her gecen gün Uber uygulamasının gelişerek farklı ülkelere yayılması sonucu bir sürü taksicinin işine engel olduğu öne sürülüyor. Özellikle Türkiye ve diğer ülkelerde taksicilerin işlerini etkileyen büyük bir faktör olması sonucu büyük tepkiler almıştır.

Uygulamanın çalışması için adnroid veya ios uygulamasını telefonunuza indirip en yakındaki uber taksiyi çağırmanız. Bu kadar basit olması ve taksi ile gidilecek yere ödenen ücretin yarısının ödendiği düşünülünce Uber’in tercih edilmesinin sebebi ortadadır.

Türkiye’de Uber karşıtı taksicilerin son zamanlarda yaptığı ve ciddi anlamda insanlara zarar verdiği haberleri Tv kanallarında boy göstermeye başladı ve taksiciler Uber uygulamasını kullanarak müşteriymiş gibi bulundukları konuma Uber taksiyi çağırarak kişiye ve aracına zararlar vermeye başladılar.

Uberin bütün ülkelerde taksi piyasasını etkilediği ve işlerini düşürdüğünü söyleyen taksiciler sistemin Türkiye’de kullanımına karşı olduklarını her fırsatta söylemelerine rağmen gelişen teknoloji ve yeniliğe açık olma isteği Uber uygulamasını her geçen gün büyütmeye devam ediyor.

 

ilyas yildiz {ilyas yildiz}