Kapat
Donanım 289 0

Microsoft Surface Pen, Kendini Ekran Işığından Şarj Edebilecek

Microsoft Surface Pen, Kendini Ekran Işığından Şarj Edebilecek

Microsoft’un son zamanlara damga vuran, yeni almış olduğu patent akıllı kalemler ile ilgili oldukça önemli iddialar taşıyor. Bu iddialar gerçekleştiği takdirde güneş enerjisi ile çalışan bir kalem ile karşı karşıya kalacağız. Alınan bu yeni patentin konusu da tam olarak bununla ilgili.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisinin verdiği patent 2006 yılının son aylarında dosyalanmış olsa da Microsoft’un atacağı adım şimdilik belirsiz gibi görünmekte. Ancak genel hatlarından anlaşıldığı üzere Microsoft; güneşten ya da farklı bir ışık kaynağından gelen ışığı kullanmak yerine, kalemin kullanıldığı ekrandan yansıyan ışıktan faydalanılması yönünde bir adım atmışa benziyor. Bu adım sayesinde ekrandan yayılan ışık kalemin ucunda bir mekanizma sayesinde toplanıyor. Böylece de Microsoft ürünü Surface Pro ekranının yansıttığı ışık kalemi güç veriyor ve onun tekrar şarj olmasını sağlıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse Surface Pen, Surface Pro ekranından aldığı ışığı şarja dönüştürüyor. Yine Microsoft’tan yapılan açıklama doğrultusunda diğer ekranlardan farklı olarak bu enerjinin en iyi şekilde depo edilmesi ve kullanılması için LED ekran kullanılması en makul seçenekler arasında. Çünkü LED ekranlardan yayılan ışığın dalga boyları diğer ekranlardan ziyade daha kolay optimize ediliyor.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}