Kapat
Mobil 138 0

İos 12’nin Yeni ‘screen Time’ Özelliği Ne İşe Yarar?

İos 12’nin Yeni ‘screen Time’ Özelliği Ne İşe Yarar?

Akıllı telefon kullanımını azaltan ve bağımlılığı bastırmak için tasarlanan Screen Time özelliği IOS 12 ile birlikte tanıtıldı. Bu özellikle birlikte kişi akıllı telefon kullanımını kontrol altına alarak kendisine kullanım konusunda sınır koyabilir. Bu açıdan oldukça kullanışlı görünen uygulama Apple tarafından dikkat dağınıklığını azaltmak ve bununla birlikte ekran başında geçen süreyi kontrol altında tutmak için piyasaya tanıtıldı.

Screen Time iPhone ve iPad cihazlarında kullanılabilir. Bu özellik sayesinde kullanılan cihazları nasıl ne hangi sıklıkla kullandığınızı öğrenebilir ve cihazın kullanım durumunu belli bir program ile sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın verimli bir şekilde kullanılabilmesi için cihazınızda en çok hangi uygulamayı kullandığınızı ve kullanım verilerinizin en çok hangi uygulamada yoğunlaştığını takip etmeniz gerekiyor. Bu işe yarayan takip araçları ile bunları öğrendikten sonra yapmanız gereken şey kontrollerinizin nasıl ve ne şekilde olacağına karar vermek.

Daha sonrasında sınırlı kullanım özelliğiyle cihaz ve uygulama kullanma planınızı hazırlayabilirsiniz. Bu sayede belirlediğiniz saatlerde belirlediğiniz uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece zaman tasarrufu, dikkat dağınıklığı ve telefon bağımlılığı gibi önemli birçok konuda kendinizi dizginleyebilirsiniz.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}