Kapat
Donanım 95 0

Intel’in Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Tasarımı

Intel’in Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Tasarımı

İşlemci devi sayılan İntel, günümüzdeki bilgisayarlara olan bakışı tamamen değiştirecek bir tasarım ile piyasayı sallamayı hedefliyor. Çift ekranlı ve dizüstü protopi özelliği olan Tiger Rapids, uzun süredir aktif olmadığı bilgisayar piyasasına bomba gibi bir tasarımla geri döndü.

İşlemci denildiği zaman ilk akla gelen marka olan İntel, kalitesini bu tasarımı ile bir kez daha ispatlamış oldu. Teknoloji dünyasında çok ayrı bir yeri olan önemli fuarlardan Computex 2018 fuarında yeni tasarımı olan Tiger Rapids’i gösteren İntel, yeni konsept bilgisayarı hakkında bilgiler verdi.

Şu an prototip aşamasında olan Tiger Rapids modelinde çift ekran göze çarpıyor. Bu alanda diğer markaların sunduğu çift ekranlı dizüstü bilgisayarları andıran Tiger Rapids, bu modellerin aksine, bir ekranda E-Ink kullanırken, diğerinde ise LCD ekran kullanılmasını sağlıyor.

Windows 10 işletim sistemi ile beraber gelen Tiger Rapids, 7.9 inç boyutuna sahiptir. Dikey bir tasarıma sahip olan Tiger Rapids’in çıkış tarihi henüz net olarak belli değil. Son teknolojik bir ajandayı anımsatan Tiger Rapids’in orta kısmında yer alan menteşeler, ajanda özelliğini daha da pekiştiriyor.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}