Kapat
Donanım 147 0

Bilgisayarları Şahlandıracak Yepyeni İşlemci: Snapdragon 850

Bilgisayarları Şahlandıracak Yepyeni İşlemci: Snapdragon 850

Qualcomm tarafından piyasaya sürülen Snapdragon X 20 LTE modem ile gelecek dönemlerde piyasaya sürülecek olan cihazlarda yer alacak Qualcomm yapay zeka motoru kapsamında, Qualcomm Sanpdragon 850 mobil bilişim platformunu entegre etmek amacına bağlı olarak, Qualcomm ve Samsung markası bir araya gelmiştir.

Qualcomm’un başkan yardımcısı ve mobil kurumsal birimin olan Alex Katouzian, son dönemlerde piyasayı sallandıran Snapdragon 850 işlemci hakkında açıklamalarda bulundu. Samsung markası ile çalışmaktan son derece memnun olduklarını belirten Katouzian, Windows 10’un eğlence ve üretkenlik özellikleri ile bir araya gelecek olan gerçek mobilite sağlanması için Snapdragon 850’in çok önemli olduğunu belirtti.

Kategoriyi daha da geliştirmek istediklerini söyleyen başkan yardımcısı, her zaman açık – her zaman bağlı PC’lerin tüketicilere ulaştırılmaya çalışıldığını belirtti. Bu amacı gerçekleştirmek için aynı amacı taşıyan Samsung markası ile çalışmaların devam ettiği ve ileride de devam edeceği vurgulandı.

Akıllı telefonlarda beğenilen birçok özelliğin, Snapdragon 850 sayesinde artık PC’lerde de olacağı belirtilmektedir. Düşük güç tüketim özelliği ile kullanım kolaylığı sunan Snapdragon 850, önceki üretimlere göre 3 kat daha fazla performans gösterecektir.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}