Kapat
Mobil 259 0

Apple, Mobil Oyunlara ve Yazılımcılara Verdiği Önemi Bir Daha Gösterdi

Dünyada her geçen gün gelişen oyun sektörüne Apple kayıtsız kalmıyor ve Oyun yazılım firmalarına ciddi anlamda destek vererek ios alt yapısını gün geçtikçe geliştiriyor.

Konsol seviyesine getirmek istedikleri İOS yazılımlarına ciddi yatırım yapan Apple firması çok yakında 3d, sanal gerçeklik oyunlarına da ciddi yatırım yapacağını açıkladı.

Apple Store’daki oyunların indirilme sayısı milyarları aşmışken buna kayıtsız kalamayan İOS her geçen gün sisteme dahil ettiği özellikler sayesinde kullanıcıların indirdikleri oyunları daha kaliteli oyun oynayabilmelerini sağlıyor.

Google Play piyasa hacmi İOS işletim sistemine göre çok daha büyük bunun en büyük sebeplerinden biri Android işletim sisteminin neredeyse her akıllı telefonda olması ve ürün fiyat aralıklarının 400 TL den başlamasıdır. Piyasadaki en ucuz telefonda bile Android işletim sistemi mevcutken Apple tek tip telefon çıkarttığı ve fiyatlarının yüksek olması nedeniyle İOS kullanıcı sayısı daha düşüktür.

İOS kullanıcılarının %75 lik bir kısmı en güncel versiyonu kullandıkları için sisteme yüklenen yeni oyunlar yada programlar ile telefonları uyum içerisinde çalışıyor.

KALİTE

Kalite açısından bakıldığında İOS işletim sistemindeki oyunlar ve uygulamaların daha kaliteli olduğunu görüyoruz. Sebeplerinden biri de her türlü uygulamanın onaylanmadığı bir insan kontrol sisteminin olmasıdır.

ilyas yildiz {ilyas yildiz}